Yandex kurumsal mail ücretli mi

Yandex Kurumsal Mail Ücretli Mi

2022-09-01 Makale Güncellemesi 

Yandex kurumsal mail hizmeti artık ücretlidir. Yandex eski kullanıcılardan şimdilik hiçbir ücret talep etmiyor. Yeni kullanıcılar için ücretsiz versiyon kapatılmıştır. Yeni ücretlere buradan ulaşabilirsiniz: https://360.yandex.com/business/tariff/

Yandex Kurumsal Mail Ücretli Mi?

Yandex, Google, Hotmail gibi büyük şirketler kurumsal mail hizmeti veriyor. Diğerlerinden farklı olarak Yandex’in ücretsiz mail hizmeti bulunmakta. Fakat bu mail hizmetinde bazı kısıtlamalar bulunuyor. Bkz. Yandex mail kotası ne kadar.

Muhtemelen ücretsiz Yandex kurumsal mail hizmetinden faydalanmak istediğiniz için burdasınız. Ama yine de Google kurumsal mail hizmetinden faydalanmak isterseniz bkz. Google Kurumsal Mail Nasıl Açılır

Peki neden kısıtlama uygulanıyor ve bizim için bir sorun olur mu?

Kısıtlama uygulanmasının asıl amacı fiyat politikasından kaynaklı değil. Asıl amaç spam mail trafiğini kontrol altında tutmaktır.

Peki spam mail nedir?

Spam mail genellikle reklam ve pazarlama için kullanılan gereksiz e-postalardır. Ayrıca bilgisayar korsanları virüs bulaştırma amacıyla spam mail gönderebilirler. Hatta daha gelişmiş teknikler kullanarak kurumsal bir adresten gönderilmiş gibi gösterebilirler.

Dünya genelinde her bir saniyede 3 spam mail gönderilmektedir. Ayrıca maillerin %85’i spam mail olarak raporlanmıştır.

Tehlike bu kadar büyük olunca büyük şirketler spam maillere savaş açmış durumda. Google, Hotmail, Yandex gibi firmalar gelen kutusunu “Sosyal, Tanıtımlar” gibi sekmelere ayırdı. Ayrıca mail sunucuları yapay zeka ile güçlendirildi ve acımasız kurallar uygulandı. Farkındaysanız artık spam mail neredeyse hiç almıyoruz.

Yandex Mail Ücretsiz Mi?


Yandex kurumsal mailin ücretli olan business paketinin yanı sıra, ücretsiz kurumsal mail hizmeti de bulunuyor. Detaylı kurulum için Yandex Kurumsal Mail Nasıl Açılır makesini inceleyebilirsiniz.

Ücretli Hizmet


Yandex Mail 360 for Business olarak geçen ücretli versiyonunda üç ayrı paket mevcut. Bunlar, Basic, Standart ve Professional. En ucuz olan Basic paketi aylık 153 Rus Rublesi. Şu anki kur ile aylık 15 TL gibi bir ödeme yapmanız gerekiyor. Eğer denemek isteseniz bir ay ücretsiz deneme sürümünden faydalanabiliyorsunuz.

Peki Basic pakette neler sunuluyor?

  • 100 GB disk alanı
  • Dosyaları Online düzenleme
  • Sınırsız mail adresi
  • Reklamsız Yandex.Mail ve Yandex.Disk kullanımı
  • 90 günlük geriye dönük yedekleme
  • Chat ve mail üzerinden destek


Ücretsiz Hizmet


Yandex Connect ile ücretsiz olarak Yandex kurumsal mail hizmetinden faydalanabiliyorsunuz. Yandex ücretsiz hizmette herhangi bir kredi kartı bilgisi istemiyor. Kurulum işlemlerini kendiniz yapmanız gerekiyor, chat ve mail üzerinden destek alamıyorsunuz. Ama merak etmeyin. Kurulum işlemini adım adım anlattığım Yandex Kurumsal Mail Nasıl Açılır makelesi ile kolayca açabilirsiniz.

Bir Cevap

Yorum ekle

Eposta hesabınız yayımlanmayacak. "* "bulunan alanlar doldurulması gereklidir.