Örnek e posta adresi nasıl olur

Örnek E-posta Adresi Nasıl Olur

Örnek E-posta Adresi Nasıl Olur

Örnek bir e-posta adresi iki bölümden oluşur. Arasına @ işareti koyulur. @ işareti “et” şeklinde okunur. @ işareti bütün e-postalarda olmak zorundadır. E-posta adreslerinde tüm harfler küçük harfle yazılır. Fakat Türkçe karakter kullanamayız, bkz. E-posta hesabında neden Türkçe karakter kullanamayız.

Örnek Kurumsal E-Posta Adresi

Aşağıda benim mail adresim olan [email protected] adresini görüyorsunuz. Bu bir kurumsal mail adresidir. Siz de kendinize ait kurumsal bir mail adresi istiyorsanız bkz. Kurumsal mail nasıl açılır.

Örnek e-posta adresi nasıl olur

E-posta adreslerinde ilk alan değişebilir. Admin yerine “info”, “satis”, “destek”, “ik” gibi farklı isimler yazabiliriz. Şirket için istediğimiz kadar mail adresi oluşturabiliriz. ikinci alan yani konyaaaltibilisim.com kısmı web site ismiyle aynı olmak zorundadır. Bu alan değiştirilemez.

Bazı şirketler sadece [email protected] şeklinde e-posta adresi oluştururlar. Fakat çok fazla çalışanınız varsa bu ileride sorun olabilir. 

Şirket çalışanları için en iyi e-posta adresi [email protected] şeklinde olmalıdır. Eğer personelin iki ismi varsa [email protected] şeklinde olmalıdır. Fakat bu çok uzun olacağı için personelin en çok kullandığı ismini kullanabilirsiniz. 

Örnek Kişisel E-Posta Adresi

Kişisel e-posta adresleri için ücretsiz olan hizmetler kullanılır. Bunların en yaygını Gmail, Hotmail, Yandex, Yahoo’dur. Bkz. E-posta ile Gmail aynı şey mi?

Örnek bir kişisel e-posta adresi şu şekildedir, [email protected]

Siz de kendi isminizi ve soy isminizi yazarak yeni bir e-posta adresi alabilirsiniz. Fakat ücretsiz olduğu ve çok kullanıldığı için daha önce alınmış olabilir.

Böyle bir durumda farklı kombinasyonlar denemelisiniz. Örneğin:

[email protected]
[email protected]
[email protected] (Alt tire)
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected] (82 doğum tarihinizin son iki rakamı)
[email protected] (07 yaşadığınız şehirin plaka kodu)

Kişisel e-posta adreslerinde değişiklik yapılamaz. Eğer farklı bir isim kullanmak istiyorsak yeni bir e-posta adresi almanız gerekir. Kişisel e-posta adresleri ücretsiz olduğu için istediğimiz kadar alabilirsiniz.

Şu an bu yazıyı akıllı telefondan okuyor olabilirsiniz. O halde kişisel e-posta adresiniz zaten var demektir. Çünkü kişisel e-posta hesabı olmadan telefon yada tabletlerin kurulumu tamamlanmaz. Eğer yeni bir e-posta adresi almak istiyorsanız bkz. Yeni e-mail adresi nasıl alınır

Yorum ekle

Eposta hesabınız yayımlanmayacak. "* "bulunan alanlar doldurulması gereklidir.